Jakim typem narciarza jestem?

Przy wyborze sprzętu ważne jest, aby zastanowić się, jaki rodzaj jazdy na nartach będziesz uprawiać i jaki zakres nart Cię interesuje. Istnieją cztery główne style jazdy na nartach, do których należy dopasować długość/sztywność i wagę nart:

Trasa/Carving

Długość: Jeśli wolisz jeździć na nartach na przygotowanych trasach, wybierz narty, które zapewniają osiągi i precyzję, aby zapewnić emocje, których pragniesz! Jeśli jest to rodzaj narciarstwa, który kochasz, musisz kupić nowe narty, które są dość krótkie i mają płozę poniżej 80 mm, aby zapewnić doskonałą reakcję między zakrętami.
Sztywność: Jeśli jesteś bardzo sprawnym narciarzem, kup sztywniejsze narty, ponieważ pomogą one reagować i sprawią, że „wyskoczą” podczas jazdy pod górę.
Waga: jeśli jesteś początkującym, zawsze wybieraj lekkie, elastyczne narty.

Wszechstronny

Długość: narty średniej długości są najlepsze dla początkujących narciarzy, którzy nie wiedzą jeszcze, jaki rodzaj jazdy na nartach preferują, lub dla narciarzy, którzy po prostu lubią wypróbowywać każdy teren/powierzchnię. Wybierz średnią szerokość pióra (około 80 mm) i szczytówki, które zbliżają się do dużego rozmiaru, aby zapewnić lepsze wznoszenie poza trasą lub w puchu.
Sztywność: wybierz sztywność w średnim zakresie, aby uzyskać idealną, wszechstronną nartę. Lekkie i płynne, sztywne narty średniej klasy będą idealne do „jazdy all mountain”, bez względu na jakość śniegu i ukształtowanie terenu.
Waga: Lekkie, elastyczne narty są zawsze najlepsze dla początkujących.

Wolny jeździec

Długość: Wybierz średniej długości narty freeriderowe. Miłośnicy freeride'u będą potrzebować całkiem dużych nart z ostrzem szerszym niż 90mm.
Sztywność: Podobnie jak w przypadku nart przeznaczonych do narciarstwa zjazdowego, najlepsza sztywność nart do użytku głównie freeride będzie podyktowana standardem, kondycją fizyczną i tym, co chcesz osiągnąć. Sztywne narty z normalnym camberem i płaskim tyłem zapewnią większą prędkość i stabilność, podczas gdy narty bardziej elastyczne i z odwróconym camberem będą o wiele przyjemniejsze.
Waga: Lekkie, elastyczne narty są najlepsze dla tych, którzy kupują pierwszą parę nart i będą łatwiejsze do zabawy po parku, jeśli lubisz też freestyling.

Każda narta, którą wybierzesz, czy to twoja pierwsza para nart, czy dziesiąta, jest kompromisem między łatwością/wybaczeniem z jednej strony, a mocą/prędkością z drugiej. Żonglowanie zwinnością i stabilnością w trudnych warunkach to bitwa, z którą wielu ludzi musi się zmierzyć przy wyborze nart dla siebie.

warto nosić kask podczas jazdy na nartach i snowboardzie

Jak wsiadać i wysiadać z wyciągu narciarskiego bez strachu

Wyjaśnienie promienia i wymiarów nart, Camber i Rocker

jak prawidłowo wpinać buty w narty żeby się nie przewrócić

Przewodnik kupowania nart krok po kroku pod swoje potrzeby

zadzwoń

784 714 651

NAPISZ EMAIL

turboszkraby@gmail.com

online

facebook