Czy musisz mieć kask podczas jazdy na snowboardzie i nartach?

Taaaaaaaaaak ! Zdecydowanie nosimy kask!!!
Mając wszystkie dostępne informacje, które potwierdzają noszenie kasku, powinniśmy już o tym wiedzieć. Jeśli jednak to czytasz, to albo jesteś nowy w sporcie i nie wiesz, albo jesteś doświadczonym narciarzem lub snowboardzistą, który jeździł wcześniej bez kasku, a teraz rozważa dodanie go do swojego sprzętu. Aby pomóc w podjęciu decyzji, wymienię tylko kilka najważniejszych powodów, dla których warto nosić kask podczas jazdy na nartach lub snowboardzie.

Nawet najlepsi narciarze upadają

Bez względu na to, jaki rodzaj jazdy uprawiasz i jak długo to robisz, upadek jest częścią tego sportu. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane oblodzeniem czy innym zagrożeniem, którego nie widzisz, upadek zdarza się nawet doświadczonym narciarzom czy snowboardzistom. Jeśli dopiero zaczynasz jeździć na nartach lub snowboardzie, upadanie jest absolutną pewnością. Ponieważ jako początkujący nie będziesz jeździł szybko, łatwo jest pomyśleć, że twoje upadki nie będą na tyle twarde by ubierać kask. Jednak upadki zdarzają się nie tylko podczas jazdy, ale również w trakcie marszu czy stania. Może spowodować to uraz głowy, który odeśle Cię do domu.

Wypadki poza Twoją kontrolą

Nawet jeśli jeździsz super, nigdy nie upadłeś, wszystkie inne osoby jeżdżące na nartach lub snowboardzie wokół ciebie mogą spowodować zderzenie w głowę i upadek. Nie da się tego kontrolować. Na przykład, bez względu na to, jak często sprawdzasz przez ramię przed jazdą w skos stoku lub wjazdem do strefy dużego ruchu, nie ma możliwości powstrzymania kogoś, kto nie kontroluje jazdy, jest nierozważny i nie zwraca uwagi na inne osoby. Możesz również zostać uderzony przez kogoś, kto stracił kontrolę dojeżdżając do kolejki. Nie ma znaczenia, czy upadniesz, czy zderzysz się z kimś innym, twoja głowa w kasku będzie mniej narażona na poważny uraz.

Urazy głowy mogą się zdarzyć, gdy najmniej się tego spodziewasz

Nie możesz kontrolować tego, jak jeżdżą inni ludzie ani warunków, w jakich jeździsz, więc wypadek, który skutkuje urazem głowy, może nastąpić w dowolnym momencie. Możesz spokojnie jechać w miękkim puchu bez nikogo wokół i myśleć, że jesteś bezpieczny, ale jeśli ocierasz się o gałąź, z której spada śnieg i lód, możesz skończyć z urazem głowy bez upadku. Wypadki i potencjalne urazy głowy mogą się zdarzyć, gdy najmniej się tego spodziewasz, dlatego zawsze noś kask, aby zapobiec urazom głowy.

Jazda w parku, z przeszkodami

Jeśli spróbujesz jazdy w parku, szybko dowiesz, jak ważne jest noszenie kasku choćby podczas próby nowego tricku. Kask pozwala podnosić swoje umiejętności z większym bezpieczeństwem. Ponadto większość szkół narciarskich wymaga noszenia kasku podczas lekcji, więc jeśli chcesz uczyć się od najlepszych, będziesz potrzebować kasku!

784 714 651

Zadzwoń

Ula Rozmus

turboszkraby@gmail.com

Napisz do nas

Bądźmy  w kontakcie