Jak wsiadać i wysiadać z wyciągu narciarskiego bez strachu

Wsiadanie na wyciąg narciarski dla początkujących może być przerażające, gdy zawracające krzesło zbliża się, zgarniając ludzi. Ale przy odrobinie praktyki, umiejętności i tych prostych kroków będziesz mógł wsiadać i wysiadać z wyciągu narciarskiego jak profesjonalista.

Wsiadając

Ustaw się w kolejce do wyciągu. Pomagaj sobie kijkami, gdy podchodzisz do przodu. Jeśli masz snowboard wypnij but z tylnego wiązania i ustaw nogę tak, by deska była przed Tobą. Pamiętaj, żeby nie najeżdżać na narty innych osób.

Bramka startowa

Ustaw się w bramce i poczekaj aż zwolni się blokada. Trzymaj kijki przed sobą i wyjedź za bramkę. Możesz się lekko odepchnąć od barierki przy przejściu.

Najazd na taśmę

Na taśmie zdarzają się częste upadki, dlatego wykonuj to co przeczytasz bardzo spokojnie. Gdy zjedziesz za bramkę narty ustawią cię na taśmie. Stój spokojnie, nie próbuj maszerować do przodu, odpychać się kijkami. Nie panikuj, czekaj aż taśma przesunie Cię w miejsce wsiadania.

Wsiadanie

Jeśli będziesz siedział po lewej stronie, weź oba kijki w prawą rękę i spójrz przez lewe ramię. Jeśli będziesz siedział po prawej, zrób odwrotnie. Jeśli będziesz siedzieć pośrodku, zrób to tak czy inaczej.

Ugnij lekko kolana, ponieważ krzesło w nie uderzy, ale jest to normalne.

Gdy krzesło się zbliża, możesz lekko sięgnąć wolną ręką w stronę krzesła.

Usiądź, gdy krzesło dotknie tylnych części kolan.

Pociągnij metalowy drążek na siebie jako pas bezpieczeństwa. Jesteś w drodze na górę.

Wysiadanie

Zdejmij z siebie metalowy pręt bezpieczeństwa, gdy nakazuje to znak obszaru wysiadania. Dokładnie sprawdź, czy masz wszystkie swoje rzeczy i nic nie jest przytrzaśnięte na krześle. Przesuń się do przodu na krześle i skieruj czubki nart delikatnie do góry.

Kiedy dotrzesz do miejsca wysiadania i Twoje narty całkowicie dotkną podłoża, pochyl się lekko nad nartami i wstań, gdy już zdobędziesz równowagę na obu nartach, krzesło trochę Cię popchnie.

Zjedź. Nie próbuj zatrzymywać się z pługiem w obszarze wysiadania - Twoje narty mogą wtedy najechać na narty osoby obok Ciebie i prawdopodobnie oboje upadniecie. Staraj się nie przebywać zbyt długo w obszarze wysiadania i zjazdu, ponieważ może on stać się zatłoczony, co utrudnia innym zejście z wyciągu narciarskiego.

784 714 651

Zadzwoń

Ula Rozmus

turboszkraby@gmail.com

Napisz do nas

Bądźmy  w kontakcie